Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim, birkaç tipte icat edilen en eski lazer ışını işlemidir. Karbondioksit karışımı kullanan, gaz lazerli kesme işlemi ilk olarak 1964 yılında bir elektrik mühendisi Kumar Patel tarafından Bell Labs, New Jersey’de icat edildi.

Lazerle kesme, plastik, ahşap ve diğer birçok malzeme gibi düz malzeme tabakalarından öğeleri kesmek ve / veya gravürlemek için güçlü bir lazer kullanma işlemidir.

Lazer kesim işlemini kullanarak lastik damga, tabela, mücevher, prototip parçaları ve seri üretim işleri yapabilirsiniz.

Pileksi Lazer Kesim

Lazer kesici, yüksek güçlü bir lazer ışınını seçilen malzemeye çok hassas bir şekilde yönlendirir, işaretler veya keser. Keserken, lazer ışını malzemede yanar ve sizi vektör dosyanızda belirttiğiniz kesme şekliyle bırakır. Kesme kirişi çok incedir (tipik olarak 0,1 mm civarında) ve hassastır, bu da inanılmaz derecede ayrıntılı ve doğru kesimlere neden olur. Işın gücünü azaltarak malzemenin yüzeyini işaretleyebilirsiniz, bu dağlama veya gravür olarak bilinir ve ahşap ve plastik üzerinde çarpıcı etkiler yaratabilir.

Geleneksel olarak lazer kesim, mühendisler tarafından makineler için karmaşık parçaları kesmek için kullanılmıştır. Makinenin anlayabileceği vektör dosyalarını oluşturmak için özel CAD yazılımı kullanılmasını gerektiriyordu, parça tasarımı ve imalatında uzmanlık gerektiriyordu ve maliyeti haklı çıkarmak için yüksek hacimli üretim gerekiyordu.

Sanatçılara, çizerlere, tasarımcılara ve lazer kesimine kolay erişim arasındaki herkese tasarımlarını gerçeğe dönüştürmek için yola çıktık. Lazer kesimini düşündüğünüzden daha kolay ve daha uygun fiyatlı hale getiriyoruz ve Adobe Illustrator, Corel Draw ve Inkscape + gibi programlar ile alıştığınız yazılımla çalışıyoruz.“Tasarımlarınızı bize gönderin, onları hayata geçirmenize yardımcı olmak isteriz.”